Péče o šperky z filmů, seriálů a her

 

Sundávejte šperky před spaním, při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím mechanickému či povrchovému poškození výrobku.


Po sundání je nejlepší ukládat šperky do krabiček, pytlíčků či šátků.


Vyvarujte se kontaktu s chemickými prostředky. Působením některých laků na vlasy, parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchové úpravy šperků.


Sundávejte šperky před koupáním, sprchováním, mytím nádobí a podobnými činnostmi, při kterých šperk přichází do styku s vodou a chemikálií, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů či změny barvy šperku.


U některých osob s velmi agresivním potem, u osob které používají léky, může dojít k narušení a změně vzhledu (barvy) povrchu kovových dílů.


Nevystavujte šperky s krystalky teplotním šokům (-15°C -> + 35°C). Může dojít k vypadnutí krystalků vlivem teplotní roztažnosti ( teplotní roztažnost je jev, při kterém se po dodání/odebrání tepla tělesu změní délkové rozměry tělesa).


Čištění krystalků provádějte jemnou tkaninou, nebo speciálními hadříky.


Šperky nejsou ze stříbra a ani ze zlata. Šperky jsou většinou ze šperkařské slitiny kovů, které mají povrchovou úpravu, proto je cena tak nízká.